Берое не успя да запише победа и в шестия си мач от началото на календарната година.

Старозагорци загубиха с 1:3 от ЦСКА 1948 в двубой от 24-ия кръг на Първа лига.

Така освен шести пореден мач без успех, Берое за първи път в историята си загуби от този опонент у дома в шампионата. В кратката история на съперничеството между двата тима, ЦСКА 1948 на два пъти елиминира Берое за Купата насред Стара Загора, но никога не го бе побеждавал за първенство.

ЦСКА 1948 съвсем логично влезе в този мач като фаворит предвид третото си място в шампионата, а това бързо си пролича, защото до 35-ата минута гостите вече водеха с 2:0.

Ивайло Чочев откри с дежурния си гол в 10-ата минута, негов 17-и от началото на сезона, което е доста впечатляваща бройка за халф.

Превъзходството за гостите бе ознаменувано в 35-ата минута, когато Сердюк отклони с глава след корнер, а от няколко метра Елитон нямаше как да сбърка.

Берое обаче запази интригата в мача, защото още с първата атака след инкасирания втори гол успя да отбележи. Спас Георгиев центрира, а Вини Трибуле с глава се разписа за 1:2.

Това направи първата половина на второто полувреме доста динамична и интересна, защото Берое се втурна в търсене на изравняване и на два пъти имаше дсота добър шанс да го направи, но националът Даниел Наумов бе перфектен на вратата си.

И както натискът на домакините ставаше все по-сериозен, едно спорно съдийско решение го озапти.

Густаво Каскардо получи втори жълт картон за настъпване на опонент, който обаче скочи на шпагат пред него и трудно имаше начин как бразилецът да го избегне.

Червеният картон обаче бе факт, а след него ЦСКА 1948 бързо вкара трети гол чрез Георги Русев, като имаше няколко шанса да се разпише и четвърти път.

Така гостите все по-уверено се настаниха на третото място с 48 точки, девет пред четвъртия Черно море, докато Берое все още е замесен в битката за оцеляване със своите 21 точки на 13-ото място, очаквайки своята първа победа за календарната година.