ЦСКА си върна лидерската позиция в българския футболен шампионат, след като спечели с 1:0 гостуването си на Пирин в Благоевград в мач от 27-ия кръг.

"Червените" на Саша Илич стигнаха до успеха с гол на Брайън Морено в края на първото полувреме и по този начин отново поведоха с две точки на Лудогорец - 67 срещу 65.

Изходът от тази среща бе много важен, за да се види къде ще са двата отбора преди директния им сблъсък на "Българска армия" на 30 април. До края на сезона ЦСКА ще играе още с Хебър и Ботев Враца, а шампионите имат мачове с Берое и Ботев Пловдив.

Днес Пирин имаше шанс да измъкне точка от фаворита, но направи по един значим пропуск в двете полувреме. Тимътн а Христо Янев остава 14-и с 21 точки и е в серия от четири мача без успех - два равни и две загуби.

Снимка: Bulphoto

Мачът в Благоевград бе украсен с хубава атмосфера по трибуните, а в петата минута двата отбора почетоха с аплодисменти легендата на Пирин и ЦСКА Красимир Безински, който почина преди четири години.

Мачът започна вихрено, като ЦСКА можеше да поведе още в 11-ата минута. Брайън Морено получи топка зад защитата, но ударът му бе спасен от Янко Георгиев.

След това стражът се намеси блестящо и при удар на Тобиас Хайнц в 12-ата минута от малък ъгъл.

Пирин заигра по-добре след половин час игра, а Иван Тасев пропусна много добра възможност да открие резултата след пас на Борис Тютюков.

В 36-ата минута Янко Георгиев отново се прояви след шут на Морено.

Моментът за "червените" все пак дойде в 42-ата минута, когато Иван Турицов направи супер пробив по своя десен фланг и върна топката към Брайън Морено, който пък се нуждаеше от едно докосване да вкара деветия си гол за сезона.

През втората част ЦСКА намали оборотите, но в 71-ата минута "орлетата" имаха златен шанс да изравнят резултата. Даниил Кондраков бе изведен по прекрасен начин и опита да стреля покрай Густаво Бусато, но бразилският страж се намеси подобаващо.

До края на мача ЦСКА владееше инициативата и доигра минутите сравнително спокойно. В 89-ата минута можеше да вкара втори гол, но Янко Георгиев направи супер двойно спасяване след удари на Жираир Шагоян и Дюкенс Назон.

В продължението на срещата обаче Пирин изпусна отново да изравни, когато Дюлгеров свали топката с глава към Иван Тасев и неговият удар от воле премина покрай вратата.