ЦСКА подпечата второто си място в първенство, даващо директна квота за Лига Европа с безпроблемно 5:0 у дома срещу Берое в последния кръг от сезона.

"Червените" завършват първенството с 59 точки, на 13 зад шампиона Лудогорец.

В предишните три сезона, след като минаха през В група се завърнаха в елита през 2016-а, те неизменно са втори в класирането след Разград.

Четири поредни години това е подгласникът на хегемона в българския футбол, като само веднъж обаче той успя да застраши шампиона - миналия сезон, когато само една точка раздели конкурентите.

В другите години ЦСКА оставаше на 7 и 16 пункта зад първенеца.

Отборът на треньора Стамен Белчев стартира мача пред празните трибуни на "Българска армия" с ясната идея, че му трябва точка, за да е сигурен за Лига Европа без бараж.

Притесненията отпаднаха с ранни голове на Евандро (4-а минута) и Валентин Антов (24). Нищо учудващо - Берое напоследък е любимата "жертва" на "Българска армия", където губи за седми пореден път.

През второто полувреме Тиаго добави два гола (един от дузпа), а Али Соу оформи крайния резултат с 13-ото си попадение за сезона.

И нито за момент авансът на домакините не бе застрашен. Твърде рано е да се правят изводи след три седмици работа с отбора, но под ръководството на Белчев сякаш играчите в "червено" с далеч по-освободени на терена.

Преди двубоя най-добрият треньор на България за XX век Димитър Пенев получи шалче, фланелка с номер 75, цветя и плакет от ръководителите и фенове на ЦСКА.

Легендата, оставил огромна следа и като играч, и треньор на "червените" навърши 75 години днес.

Снимка: Bulphoto