ЦСКА започна предсезонната си подготовка с рагромен успех. "Червените" победиха с 4:0 втория тим на намиращия се на петото място в турския елит Аланияспор.

Естествено, че сериозни изводи от двубоя няма как да се правят, защото турският тим бе съставен изцяло от млади момчета, които сериозно отстъпваха по класа на играчите на ЦСКА.

Все пак Бруно Акрапович имаше шанс да включи в игра почти всичките си футболисти, за да провери състоянието им в първите дни на подготовката. В игра влязоха и някои от младите играчи от "червената" школа, а като цяло в играта на ЦСКА се забеляза доста настроение, особено през първата част.

През тези първи 45 минути на терена бяха основните играчи на столичния тим, като резултатът на почивка можеше да е доста по-сериозен от получилото се 3:0.

Първите два гола паднаха само в рамките на минута в началото на мача. Първо Тиаго се разписа от около 30 метра в опразнената врата след кошмарна грешка на турския страж.

Секунди по-късно Тиаго по отличен начин изведе Греъм Кери, който нахлу в наказателното поле и с диагонален удар удвои.

Класическата преднина оформи Али Соу в самия край на полувремето, няколко минути, след като пък чудесен негов гол бе неправилно отмемен заради засада.

Бруно Акрапович направи доста промени в състава си през втората част, което се отрази и на играта, но ЦСКА все пак вкара още един гол, пропусна и няколко положения.

Точен бе Георги Йомов от дузпа в 62-ата минута.