Италианците, в чийто състав под ръководството на старши треньора Радостин Стойчев играят Матей Казийски и Николай Учиков, победиха на финала Сада Крузейро (Бразилия) с 3:0 (25:18, 25:15, 29:27) за 80 минути пред 2000 зрители.

Играчите на Тренто имаха известни трудности само в третия гейм, който спечелиха с 29:27 след 32 минути. След 27:27 италианците спечелиха последните две точки и стигнаха до крайния успех.

Капитанът на Тренто Матей Казийски беше най-резултата със 17 точки. Чешкият диагонал Ян Щокър също се отличи със 17 точки. Другият българин в италианския тим Николай Учиков остана резерва и не се появи в игра. За бразилския тим Уолъс Де Соуза записа 12 точки.

В мача за третото място Скра (Белхатув, Полша) победи с 3:2 (25:18, 18:25, 15:25, 26:24, 15:11) гейма победителя в Шампионската лига през последния сезон - руския Зенит (Казан), съобщи БТА.