В Англия, заради контузията на Тио Уолкът, по дясното крило започна Алекс Окслейд-Чембърлейн, заедно с Оливие Жиру, който бележеше именно за Монпелие миналата година.

През първото полувреме играта на Арсенал не вървеше и домакините не успяха да създадат достатъчно голови положения, а може би най-чистото се отвори пред Лукас Подолски в 31-та минута, когато обаче ударът му мина на сантиметри от страничния стълб.

След почивката Арсенал все пак стигна до трите точки. Първо в 49-та минута Джак Уилшър вкара хубаво попадение за 1:0 след асистенция на Жиру. Подолски удвои преднината за "топчиите" с нов страхотен гол в 63-та минута след втора асистенция на Жиру, за да оформи крайното 2:0.

Единственото попадение за Шалке срещу Олимпиакос пък вкара Кристиан Фукс в 77-та за успеха с 1:0.

В последния кръг Монпелие приема Шалке, а Арсенал гостува на Олимпиакос.