Маша спечели първите си два мача с 6-0, 6-0, а в трети кръг срази Винъс Уилямс с 6-1, 6-3. Така Шарапова има само пет загубени гейма в 4 срещи на "Аустрелиън Оупън".

Шампионката от 2008 г. подобри рекорда на Моника Селеш (1991 и 1993) и Щефи Граф (1989), които бяха дали на съперничките си общо осем гейма по пътя към четвъртфиналите в Мелбърн.

Най-доброто постижение за достигане до тази фаза във всички турнири от Големия шлем принадлежи на Мери Пиърс - само 4 загубени гейма на Ролан Гарос 1994. За място в предпоследния етап рускинята ще спори със сънародничката си Екатерина Макарова, която отстрани германката Анжелика Кербер в два сета 7-5, 6-4, съобщи БГНЕС.

Шарапова има шанс да се върне на първото място в световната ранглиста и за целта трябва да стигне до финала. Шарапова победи Макарова в миналогодишното издание на турнира в Мелбърн и стигна до заключителната среща, в която бе победена от Виктория Азаренка.