Шестрактният победител в турнири от Големия шлем Джокович, който спечели четвъртия си "Аустрелиън Оупън" през януари, надви литовеца Рикардас Беранкис с 6-1, 6-2, 6-2.

Ноле отбеляза 10 аса и 28 уинъра, така че имаше нужда от само 82 минути, за да си уреди среща в следващия кръг с Бенямин Бекер.

Федерер пък направи солиден старт на похода си към шеста титла в Ню Йорк, сразявайки Грега Жемля с 6-3, 6-2, 7-5 в мач, който бе отложен от предишния ден заради дъжда. 32-годишният швейцарец ще играе в следващия кръг с Карлос Берлок.

Стосър пък се раздели с турнира, губейки със 7-5, 4-6, 4-6 от 296-та в света Дювал в напрегнат мач, продължил 2 часа и 39 минути. Това бе едва втори мач в турнири от Големия шлем за 17-годишната американка.

Двукратната победителка в Австралия Виктория Азаренка, която загуби миналогодишния финал в Ню Йорк от Серина Уилямс, обаче продължава във втория кръг след победа над германката Дина Пфиценмайер с разгромното 6-0, 6-0. Представителката на Беларус ще играе в следващия кръг с канадката Александра Возняк, съобщи БГНЕС.