Австриецът Доминик Тийм пропусна четири мачбола и отпадна във втория кръг на турнира по тенис от сериите “Мастърс“ в Монреал. Поставеният под номер 3 Тийм загуби от Диего Шварцман с 4:6, 7:6(7), 5:7 и продължи лошата си серия на “Роджърс Къп“, като допусна четвърто поражение в четири мача в надпреварата.   Австриецът пропиля ранен пробив аванс, след което допусна обрат в първия сет, спечели драматично втората част с тайбрек, а в третата дръпна с 5:2 и се виждаше победител, но не се възползва от шансовете си в осмия, в деветия и в десетия гейм, след което Шварцман триумфира.   Съперник на аржентинеца в третия кръг ще бъде Джаред Доналдсън (САЩ), който елиминира французина Беноа Пер с 6:2, 7:5, след като навакса изоставане от по 0:2 гейма и в двата сета.