Световният №1 Новак Джокович не срещна особени трудности и във втория си мач на Ролан Гарос.

Сърбинът победи роденият във Финладния, но състезаващ се отскоро за Швейцария квалификант Хенри Лааксонен с 6:1, 6:4, 6:3.

Успехът на Ноле дойде за час и 34 минути, като във втория и третия сет сякаш сърбина намали оборотите, за да спести сили за следващите мачове.

Той постигна по два пробива във всеки от сетовете, а единствените неприятности дойдоха в шестия гейм на втория сет, когато Лаасконен го проби на нула.

Този срив обаче не бе продиктуван от невероятни изпълнения на 104-ия в света, а от видимото отпускане на Ноле.

След две трисетови победи, в третия кръг той ще има нова наглед лека задача. Негов съперник е италианският квалификант Салваторе Карусо, който за първи път в кариерата си достига до подобен етап на турнир от Голям шлем.

Убедителна победа постигна и световният №5 Александър Зверев.

Немският тенисист победи шведския квалификант Микаел Юмер с 6:1, 6:3, 7:6.

Подобно на Джокович, Зверев се подведе по голямото си превъзходство в първите два сета и се отпусна в третия, което можеше да му изиграе лоша сега.

Частта се реши от тайбрек, в който обаче Зверев убедително поведе с 4:0, а впоследствие спечели със 7:3.