Роджър Федерер безпроблемно достигна до четвъртфиналите на "Уимбълдън".

Маестрото набързо отупа италианеца Матео Беретини с 6:1, 6:2, 6:2.

Победата бе №99 за Федерер на "свещената трева" в Лондон, като му отне едва час и 14 минути. Така Маестрото продължи похода си към девета титла от турнира.

Макар след точно един месец да навършва 38 години, Федерер изглеждаше отлично на корта. В играта му имаше доста настроение, а зрителите имаха шанса да се насладят на вълшебните му удари.

Магията на Маестрото отчая дори и Беретини, който не вярваше на очите си, но нямаше какво друго да направи освен да аплодира и да се преклони пред гения на своя противник.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Федерер постигна по два пробива във всеки един от сетовете, което му достатъчно за бързия и убедителен успех.

Беретини трудно взимаше повече от точка при сервис гейм на Федерер, седем от тях дори завършиха на нула.

Единствената точка за пробив за италианеца дойде в третия сет при резултат 4:0 в полза на Федерер, така че и да я бе реализирал, едва ли щеше да промени изхода на двубоя.

През миналата година Федерер бе победен именно на четвъртфинала, а сега негово препятствие ще бъде японеца Кей Нишикори.