Стефанос Циципас и Даниил Медведев - двама от фаворитите на Australian open, тръгнаха не без проблеми на турнира тази сутрин.

Руснакът е и в четвъртината от схемата, в която попадна и Григор Димитров, което го прави вероятен негов съперник на осминафинал, ако българинът преодолее първите си трима противници. Григор излиза за първи път на корта в Мелбърн във вторник сутринта срещу Мартон Фучович (Унгария).

Циципас трябваше да срещне изключително неудобния Матео Беретини на старта, но италианецът се оттегли от турнира с травма.

Така на негово място влезе "щастливият губещ" Зизу Бергс от Белгия, който не само бе загубил в квалификациите, а и се бе оттеглил от своя мач там срещу Дейн Суини с травма.

Но излезе на корта срещу световния №7, като се очакваше мачът да е протоколен.

Вместо това Бергс, който е 130-и в ранглистата, поведе в сетовете след 7:5 в откриващия. След това обаче Циципас просто намери ново ниво в играта си - 6:1, 6:1, 6:3, а в края белгиецът нямаше сили и едва се придвижваше по корта.

Медведев тръгна също с 0-1 сета (5:7) срещу французина Теренс Атман, който е 145-и в ранглистата. Реакцията на Даниил бе да вземе втория сет с 6:2, а третия - с 6:4. При 1:0 за руснака в четвъртата част съперникът му се отказа, а жегата бе толкова сериозна, че и двамата видимо изпитаха облекчение от това, че мачът приключва.

Голямото шоу на понеделник направиха ветераните Адриан Манарино (35 г.) и Стан Вавринка (38). Французинът спечели в пет сета - 6:4, 3:6, 5:7, 6:3, 6:0, като мачът продължи 3 часа и 38 минути.

И двамата изхабиха огромен запас от сили и енергия в горещото време, но никой не се предаваше.