Новозелендката Лулу Сун поднесе голямата изненада на деня и се класира за първи път на четвъртфиналите на голям турнир, след като се наложи на "Уимбълдън" над любимката на местната публика Ема Ръдукану с 6:2, 5:7, 6:2 за два часа и 45 минути игра.

23-годишната Сун, която е под номер 123 в ранглистата на УТА, то ще направи голям скок след турнира, е родена в Нова Зеландия от хърватски баща и китайска майка, като има и швейцарско гражданство, тъй като живее в страната от петгодишна възраст.

Сун спечели първия сет срещу Ръдукану с 6:2, след като направи три пробива срещу само един за британката. Във втората част Ръдукану даде много по-голям отпор, като при 6:5 направи важен пробив и изравни резултата. Решителният сет започна с размяна с пробив на новозеландката, която поведе с 2:0, а след това отново проби сервиса на британката за 5:2 и затвори мача при свое подаване.

В следващата фаза Сун ще се изправи срещу хърватката Дона Векич.

В същото време италианката Джазмин Паолини също се класира за първи път в кариерата си на четвъртфиналите на "Уимбълдън", след като американската й съперничка Мадисън Кийс се отказа в третия сет при 5:5 гейма заради контузия.

Паолини, която бе финалистка от "Ролан Гарос" през тази година, спечели първия сет с 6:3, но отстъпи втората част след оспорван тайбрек с 6:7 (6). Двете играха при закрит покрив на корта заради валежите в английската столица.