Серина Уилямс тръгна успешно по пътя към мечтаната си 24-а титла от Големия шлем. 38-годишната американка победи сънародниката си Кристи Ан със 7:5, 6:3 за час и 26 минути.

По този начин Серина постигна 102-ата си победа на US Open, с което изравни рекорда на Крис Евърт по този показател. Нито един друг тенисисит няма толкова победи в историята на този турнир.

Серина все пак трябваше и в двата сета да връща пробиви. Световната №96 Кристи Ан успяваше да пробие в първите геймове и на двата сета.

Все пак далеч по-опитната и класна тенисистка на корта бе Серина, като на два пъти тя направи рибрейк, гарниран с още един пробив, за да завоюва и двата сета.

В следващия кръг тя ще срещне световната №117 - Мария Гаспарян от Русия. Мачът си обаче загуби другата сестра Уилямс - Винъс.  Тя загуби от чехкинята Каролина Мухова с 3:6, 5:7.

Останалите тенисистки от топ 10 успяха да спечелят вчерашните си мачове и продължават към втория кръг в турнира.