Виктория Томова стартира по изключително убедителен начин квалификациите за основната схема на Откритото първенство на САЩ.

Първата ни ракета при дамите победи с 6:1, 6:2 състезаващата се за Испания молдовка - Алиона Болсова.

Томова, която е №95 в световната ранглиста, не срещна трудности срещу световната №209 и се нуждаеше само от 67 минути, за да достигне до успеха.

Българката проби още в откриващия гейм, а след това спечели и следващите три части, за да натрупа сериозния аванс от 4:0.

До края на този първи сет тя успя да осъществи и трети пробив, с което спечели частта с убедителното 6:1.

Втората част на мача не бе особено по-различна. В нея все пак Болсова достигна до пробив, изравнявайки резултата за 2:2, но до края на мача тя не взе нов гейм и безславно загуби мача с 2:6 във втория сет.

За място в основната схема Виктория Томова ще трябва да постигне нови две победи, а нейната следваща съперничка ще бъде 167-ата в света Джоан Цюгер от Швейцария.