Александър Зверев не впечатли, но се класира на осминафиналите на Мастърса в Париж.

Германският №4 в света очаквано победи сърбина Душан Лайович с 6:3, 7:6(5) за час и 41 минути игра.

Така Зверев си спечели сблъсък с нашия Григор Димитров, който ще е четвърти утре на централния корт и ще започне около 17-18 часа.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Това ще е първи мач между двамата от 2016 година, като до момента имат общо три сблъсъка, от които българинът победи веднъж. Последните два мача отидоха на сметката на съперника му.

Днес Зверев определено не изигра най-силния си мач срещу Лайович. Имаше много спадове в нивото си, но успя да вземе ключовите точки и през тази година показва, че е много по-зрял играч.

В първия сет поведе с ранен пробив, който бе върнат за 2:3, но последва веднага рибрейк и авансът на германеца се запази до края.

Вторият му сет обаче бе колеблив. Трябваше да спасява три точки за пробив при 2:3 и на свой ред изпусна общо седем преди да се стигне до тайбрек. Той бе хаотичен и двамата сервираха неубедително, но с втория си мачбол Зверев затвори мача със 7:5 точки.