КВК Габрово победи с 3:1 (25:21, 20:25, 27:25, 25:22) като гост ЦСКА (София) в мач от 13-и кръг на Суперлигата. По този начин Зелените постигнаха десетия си успех от началото на сезона и заемат второто място във временното класиране с 29 точки, на четири зад лидера Марек Юнион-Ивкони (Дупница), но и с мач по-малко. На 13 февруари КВК Габрово ще изиграе отложената среща от 11-и кръг като гост на Левски Волей (София). ЦСКА пък е на незавидното седмо място с 20 точки (преди изиграването на всички мачове от кръга). Първият гейм в зала Васил Симов бе доста равностоен, като едва в края гостите успяха да се откъснат в резултата благодарение на Станислав Петков. За ЦСКА силно се представи диагоналът Иван Крачев. Във втората част КВК поведе с 3-4 точки, но след серия от начален удар на Крачев Червените стигнаха до 14:14, а след това дори поведоха със 17:16. Разлика, която увеличиха на 19:17, след като се възползваха от неразбирателство в атаката на съперника и организираха светкавична контра. Момчетата на треньора Сашо Попов показаха страхотна игра в защита, а капитанът - неостаряващият Ивайло Стефанов, бе неотразим при завършващите удари. Отлично се представи и опитният Петър Кирчев в центъра, като на няколко пъти негови блокади се оказаха решаващи. Така Червените стигнаха до изравняването на резултата. В третия гейм гостите от Габрово настъпиха газта и успяха да натрупат разлика от 3 до 4 точки, но към края допуснаха домакините да ги догонят. ЦСКА дори успя да поведе при 23:22, като двата тима заиграха точка за точка. Грешно отиграване на Ивайло Стефанов обаче сложи края на частта, в която КВК Габрово взе своето. Началото на четвъртия гейм бе равностойно, като ЦСКА успя да се откъсне с четири точки пред съперника. Това накара треньорът на КВК Любо Герасимов да поиска две прекъсвания още преди втората техническа пауза. Усилията му обаче доведоха до резултат и гостите не само, че стопиха аванса на Червените, а и поведоха със 17:15. До края Червените нямаха силите за нов обрат и за евентуален тайбрек и гостите се поздравиха с ценни три точки от София. Страхотен мач изигра Станислав Петков от тима на гостите, който реализира 22 точки (1 ас, 2 блокади, 53 % в нападение). Капитанът Красимир Стефанов добави 21 (2 аса, 3 блокади, 41 % в атака). За ЦСКА най-резултатен бе диагоналът Иван Крачев, който направи 20 точки (1 ас, 3 блокади, 43 % в нападение). Отлично се представи и опитният Петър Кирчев, който заби 15 точки (6 блокади, 53 % в атака). С 13 остана капитанът на Червените Иво Стефанов (1 ас, 2 блокади, 36 % в нападение). На трибуните освен легендата на ЦСКА Борислав Кьосев, който както обикновено не пропуска мач на любимия тим, бе и вицепрезидентът на БФВ  и бивш национал Любо Ганев. В другите мачове от кръга: Славия – Марек Юнион Ивкони 0:3 (13:25, 13:25, 17:25) Левски Волей – Виктория Волей 1:3 (21:25, 21:25, 25:21, 21:25) Монтана – Нефтохимик 2010 3:1 (25:21, 25:16, 20:25, 25:18) Арда – Пирин Балканстрой 3:1 (25:12, 25:22, 18:25, 25:18)