Капитанът на гостите и бивш български национал Матей Казийски завърши с 15 точки и има основна заслуга за важния успех на Тренто. Николай Учиков се появи като резерва в първия и четвъртия гейм за Итас Диатек, но не успя да запише нито една точка. Тренто се изкачи на първо място в класирането след третата си поредна победа над Мачерата. Трентинци имат актив от 43 точки. Лубе Банка е на второ място с две точки по-малко.

В друга среща от кръга Бре Банка Ланути (Кунео) с Цветан Соколов в състава си спечели с 3:0 (28:26, 25:20, 25:17) у дома срещу Марми Ланца (Верона). Диагоналът Соколов беше най-резултатен за победителите с 14 точки. За гостите центърът Светослав Гоцев реализира 5 точки. Марми Ланца записа 13-а поредна загуба е се намира на последното 12-о място в класирането с актив от 8 точки. Кунео заема четвъртата позиция с 35 точки.

Кастелана Гроте с Виктор Йосифов в състава си спечели с 3:1 (25:23, 25:23, 25:27, 25:21) у дома срещу Копра Елиор (Пиаченца). Центърът Йосифов отбеляза 9 точки, докато българинът с италиански паспорт Христо Златанов завърши с 12 точки за Пиаченца. Кастелана Гроте се намира на девето място във временното класиране с актив от 23 точки.

Във втора италианска дивизия Данаил Милушев и Глобо Банка Пополаре (Сора) загубиха с 2:3 (25:22, 25:27, 22:25, 28:26, 8:15) навън срещу Сидигаз (Атрипалда). Диагоналът Милушев завърши с 28 точки и беше най-резултатен в двубоя от 20-ия кръг. Глобо Банка Пополаре заема четвъртото място с актив от 37 точки.

В първа дивизия на Италия при жените Емилия Николова направи 25 точки за победата с 3:2 (23:25, 25:23, 25:23, 21:25, 15:13) на Имоко Волей (Конеляно) като гост срещу Карнаги (Вила Кортезе). Българската националка беше най-резултатна в срещата, а Конеляно заема шеста позиция с 19 точки.