Холандия нанесе поражение на Бразилия с 3:1 в Русе и написа история на българска земя във волейбола. Мачът бе от група В на Световното първенство, на което сме домакини заедно с Италия.

Триумфът на холандците е първи за тях над Бразилия на шампионат на планетата от далечната 1966 г. След 52 лета чакане, победата дойде отново, като близо 4000 зрители в залата в Русе я видяха с невярващите си очи.

Резултатът 3:1 (-25, 20, 20, 21) завързва по страхотен начин групата, като в нея лидер е безгрешният тим на Канада (3 победи от 3 мача).

Следващите три места са за Франция, Холандия и Бразилия (по 2 победи и 1 поражение), като в момента бразилците са четвърти. Класирането им за следващата фаза не е под съмнение, защото петият и шестият в групата (Китай и Египет) са с по 3 загуби.

Но евентуално четвърто място в крайното класиране би пратило бразилците в по-сложна група за втория етап.

Освен Канада, още пет отбора не познават поражението на Световното първенство.

В група А Италия и Словения са по три победи, като в събота вечер постигнаха успехи с 3:1 над Аржентина и 3:2 над Белгия, съответно.

Група С е оглавявана от САЩ, също с три победи, след като янките удариха Русия с 3:1 в италианския град Бари.

В нашата група D непобедени са Полша и Иран, а България заема трето място с два успеха и едно поражение.

Довечера от 20,20 ч срещаме Куба във Варна и победа ни гарантира място във втората групова фаза.