Воденият от треньора Драган Иванов състав не успя да се противопостави на своя съперник и загуби за малко повече от един час игра пред повече от 200 зрители. Това е втори сребърен медал за България от фестивала, съобщи БТА.

Бронзът във волейбола е за отбора на Италия, надиграл по-рано днес в малкия финал Чехия с 3:1.

Среброто на волейболистите е общо третият медал за България на фестивала в Грузия. По-рано днес 14-годишния талант Адриан Андреев стана шампион в тенис турнира, а след това 15-годишната атлетка Лиляна Георгиева финишира втора в бягането на 800 метра.

Българската делегация с медалистите и шампиона се прибират от Тбилиси с полет през Истанбул, който трябва да кацне на Терминал 2 в понеделник, 3 август, в 20.30 часа.