"Червено-черните" стигнаха до равенството 2:2 в 97-ата минута с гол на Кристиян Сапата.

Малко преди края на срещата Алесио Романьоли върна надеждата за "Милан".

Антонио Кандрева и Мауро Икарди бяха дали аванс от два гола на "Интер". Първият мач през сезона отново завърши 2:2, но тогава гол в 95-ата минута отбеляза Иван Перишич.

Още в началото на мача "Милан" можеше да открие резултата. Първо Жерард Деулофеу бе спрян, след това удар на Фернандес бе избит, а при третия опит Бака от непосредствена близост стреля над гредата.

"Интер" отговори с пропуск на Мауро Икарди, който получи добра асистенция от Жоао Марио. В 14-ата минута първо Сусо пробва рефлекса на Самир Ханданович, който изби в корнер. След последвалото центриране Деулофеу прати топката в гредата.

Юношата на "Барселона" получи нов шанс да открие резултата в 33-ата минута, но Ханданович отново спаси. Две минути по-късно Антонио Кандрева откри резултата. Бившият играч на "Лацио" получи дълга топка от Галярдини и майсторски прехвърли Донарума. Минута преди края на полувремето Иван Перешич проби отляво и центрира, а Икарди отблизо вкара 21-ия си гол за сезона.

Втората част започна с очакван натиск на "Милан". Юрай Куцка със задна ножица прати топката в ръцете на Ханданович. Интер също можеше да вкара, но пропуски направи Иван Перишич. Отново "червено-черните" имаха добри минути и Карлос Бака пропиля добра възможност. След него и Деулофеу бе близо до намаляване на резултата.

Слабата игра на "Милан" в атака продължи с чудесна възможност пропусната от Бака. Седем минути преди края на редовното време Романьоли, който се бе включил в атаката на "Милан" прати топката в мрежата на Ханданович.

Защитникът бе изпуснат от играчите на "Интер" и от трудна позиция направи 2:1. Съдията даде пет минути допълнително време на срещата, а атаките на "Милан" бяха ялови. Все пак в седмата минута от добавеното време "росонерите" получиха право да изпълнят корнер. Самир Ханданович остана под топката, а Кристиян Сапата с акробатичен удар изравни.

На трибуните бяха новите китайски собственици на "Милан", които изглеждаха доволни от точката предвид развитието на мача.