“Сините” демонстрираха далеч по-добра игра от тази срещу “Ботев” (Пловдив) миналия кръг (1:0), но трябва да отчетем, че и съперникът бе по-скромен.

Двубоят, както всички останали в Първа лига, започна с минута мълчание в памет на Павел Панов и Георги Марков.

Те бяха свързани и с двата клуба.  С “Левски” като футболисти, а Георги Марков бе спортен директор на “Септември”, докато Павел Панов е юноша на тима и бивш треньор. Срещата дори бе прекъсната в 5-та минута - номерът, който Марков игреше.

“Сините” очаквано бяха по-активният тим през първата част, но до средата му не успяваха да създадат опсни положение. В състава им изненадващо започна Кали Тиам, който тренира с тима от едва седмица. Той замени неубедителния Жорди Гомес в средата на терена.

По-раздвижената игра на “Левски” да де резултат в 29-та минута.

Обертан изведе Цветкович по десния фланг, който с прекрасно центриране качи топката на главата на Станислав Костов, а той отбеляза. Това бе първи гол за бившия играч на “Пирин” и ЦСКА със “синия” екип.

До края на полувремето “Левски” продължи да диктува събитията на терена, а в края му имаше няколко добри ситуации за втори гол, но удар на Прохазка мина встрани, а на Нашименто бе спасен от вратаря.

В началото на втората част “сините” можеха да стигнат до втори гол, но Яблонски изпусна с глава.

Голът все пак падна - в 57-та минута, а негов автор отново бе Станислав Костов и отново с глава.

Този гол успокои “Левски”, който започна да играе още по-добре, което доведе до трети гол.

Роман Прохазка пусна топката към Габриел Обертан, който вкара технично в далечния ъгъл на вратаря.

Противно на логиката, в края на срещата “Септември” успя да стигне до почетно попадение.

“Сините” проспаха пробив на Антони Иванов, който бе фаулиран от Ейолфсон.
Потърпевшият застана зад топката и отбеляза.

В закллючителните минути на срещата “Левски” стигна до четвърти гол, дело на Обертан.

“Сините” продължават да заемат теретата позиция в класирането с актив от 45 точки, шест по-малко от ЦСКА и “Лудогорец”. “Септември” пък е десети с 24 пункта.