Иначе първото по-опасно положение дойде чак в 41-ата минута и бе в полза на домакините. Хинкел проби отляво, топката се озова у Скот Браун, който стреля, но Алмуния улови. Арсенал откри само секунди по-късно, Фабрегас стреля отдалеч, Галас се опита да се предпази от топовния шут на испанеца, но топката рикошира от гърба му и изненада Боруц - 0:1.
Лондончани можеха да отбележат втори гол секунди след началото на втората част, но ударът на Ван Перси мина встрани от шотландската врата. Съдията Масимо Бусака не даде дузпа за Селтик в 51-ата минута, когато Никлас Бендтнер игра с ръка в наказателното поле след центриране на Ейдън Макгийди от фаул.
Ван Перси пък пропусна нова добра възможност за лондончани малко по-късно. Интригата в мача приключи 20 минути преди края. Гаел Клиши напредна по левия фланг и центрира остро по земя, а Гари Колдуелк засече топката в собствената си врата. До края на срещата Селтик се опита да промени нещо, но шотландците просто нямаха сили.