Левски допусна нова издънка при гостуването си в Гоце Делчев и остана на точка зад лидера Лудогорец, който е и с мач по-малко. „Сините“ изпуснаха аванс от един гол и завършиха 1:1 срещу Пирин в мач от 21-я кръг на А група. Мачът започна много равностойно, като нито един от двата отбора не успя да вземе превес през първите минути на срещата. Първата опасност в мача бе в 24-та минута пред вратата на Пирин Гоце Делчев, когато Стефан Велев центрира в наказателното поле на домакините, след което Жоао Силва свали с глава към Базил де Карвальо, който от границата на вратарското поле стреля, но Абдиков успя да избие топката в корнер. Левски постепенно взе лек превес и в 30-та минута Стефан Велев стреля от границата на наказателното поле на Пирин, но Абдиков спаси без проблеми. Левски поведе в 40-та минута, когато Милен Василев центрира от фаул в наказателното поле на Пирин, където топката попадна в Даниел Димов, който чукна към Ромейн Ели, а той отблизо не пропусна да разстреля Абдиков, като прати кълбото под напречната греда. През второто полувреме футболистите на Пирин Гоце Делчев на няколко пъти можеха да изравнят резултата, но направиха сериозни пропуски. В 59-та минута Виктор Шишков получи топката в наказателното поле на Левски, но стреля неточно над напречната греда на вратата на Пламен Илиев. Три минути по-късно Виктор Шишков се пребори с Ромейн Ели, а след това центрира в наказателното поле на Левски, където Петър Лазаров стреля, но слабо и Пламен Илиев спаси, като топката се върна във футболиста на Пирин, който след това се опита да прехвърли вратаря на Левски, той обаче успя да избие топката в корнер. Пирин Гоце Делчев изравни играта през второто полувреме, докато футболистите на Левски трудно стигаха до опасни положения пред вратата на Абди Абдиков. В 75-та минута Илиян Йорданов центрира в наказателното поле на Пирин, след което Базил де Карвальо стреля с глава, но неточно в аут. Пирин получи правото да изпълни дузпа, след като в 81-та минута Орлин Старокин изблъска в гърба Марио Близнаков и съдията Мартин Богдев посочи бялата точка. В 82-та минута Любомир Витанов прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Пламен Илиев за 1:1. До края на срещата футболистите на Левски стигнаха само до няколко разбърквания в наказателното поле на Пирин Гоце Делчев, които не доведоха до нищо. Левски е на второ място с 41 точки, докато Пирин Гоце Делчев заема девета позиция с 24 точки.