Българският сумист Даниел Иванов-Аоияма завърши със загуба участието си на големия летен турнир по сумо в Нагоя. Той отстъпи на Ендо в среща от последния 15-ия кръг на надпреварата. Така българинът завърши с баланс от 6 победи и 9 загуби. Йокодзуна Хакухо спечели купата, след като постигна 13-а победа след успех над другия велик шампион Харумафуджи.