Селекционерът на националния ни отбор по баскетбол Георги Младенов заяви, че тимът допуска много грешки и това причината за трите загуби на приятелския турнир в Австрия. Той не пропусна да похвали новите попълнения в състава Димитър Димитров, Александър Везенков и Павлин Иванов. «Проблемът е, че правим много грешки, средно по 20 имаме на мач, сподели Младенов. - Това намалява и атаките ни. И в трите мача започнахме добре, но след това допускахме да ни върнат много точки. Но си личи, че ни липсва игрова подготовка. Ние имаме още три мача, с Дания и Румъния, така че смятам, че в тях ще се покаже истинското ни лице. Предпочитам да се губят мачовете, но да сме в оптимална спортна форма за квалификациите, а не обратното.“