Баскетболистите на Левски победиха Ямбол с 82:59 точки в мач от 6-я кръг на Националната лига при мъжете. Гостите се държаха равностойно до почивката, но през второто полувреме Левски овладя двубоя и заслужено стигна до успеха. Първата част завърши с преднина на Ямбол при 22:18 точки, а след 20 минути гостите също имаха аванс- 36:35. След почивката „сините” подобриха значително играта в защита, показаха по-добра успеваемост при стрелбата и надвиха в борбата под коша. Четвъртата част завърши при резултат 56:48 точки в полза на домакините, а до края разликата стигна до 23 точки за Левски. Ямбол бе без американския си плеймейкър Уил Уокър, който е получил травма на тренировка в четвъртък, а Левски бе в пълен състав. „Сините” овлядаха 38 борби срещу 31 за съперника и след като през първото полувреме бяха вкарали само 2 тройки от 10 опита, завършиха с общо 9 успешни стрелби от 21 опита. След успеха „сините” заемат трето място във временното класиране в НБЛ, а Ямбол е четвърти, но с мач повече и актив 3-3. Лидери са Черно море и Лукойл Академик със съответно 5-1 и 5-0 в актива си. Най-резултатен за победителите бе Джордже Мичич (на снимката) с 16 точки и 3 борби, а с 15 точки и 4 борби завърши Николай Върбанов. За Ямбол най-много отбеляза Станислав Говедаров, който се отчете със 17 точки, 2 борби и 4 откраднати топки.