Рилски спортист разби Спартак Плевен със 110:55 в първата среща от 8-я кръг на Теси Национална баскетболна лига при мъжете. Самоковци поведоха още в първата четвъртина, и макар че в началните 10 минути Спартак да се държеше близо в резултата, Рилецо постепенно започна да се откъсва. Още на старта на втория период домакините набързо дръпнаха със силна серия, и в средата на частта вече водеха с 20 точки. Разликата повече не падна, и след три минути игра от второто полувреме стигна до 30 точки и не спря да расте. Границата от 40 бе премината след още четири минути игра, а шест минути и половина преди сирената за край Рилски спортист я направи 50. Финалните 55 точки разлика между двата отбора бе и най-голямата в мача. Домакините имаха добра успеваемост от тройката и успяха в 14 от 26 опита за 54%, докато гостите бяха с 5 от 27 за 19%. Точките след борби в нападение също бяха с предимство за самоковци - 22 срещу 8. Най-резултатен за победителите бе Златин Георгиев със 17 точки, като вкара и четирите си опита от тройката. Любомир Киров се отчете с 16 точки за малко повече от 13 минути, а с 14 точки бе Йордан Бозов. За гостите с 15 точки е Джеймс Анакриън, а с по 11 са Симеон Ценов и Васил Александров.