Възпитаниците на Димитриос Галанис победиха гостуващия "Асесофт Плоещ" (Румъния) с 92:77 (29:17, 18:19, 26:20, 19:21) точки, но отпаднат от надпреварата. Срещата бе без значение и за двата отбора.

"Студентите" завършват с 4 победи и 6 загуби, а "Асесофт" с 3 победи и 7 загуби. Двубоят за шампионите пропусна Филип Виденов. Старши треньорът на "Лукойл Академик" Димитриос Галанис отказа да коментира това, но Виденов дори не беше в залата, предаде БТА.

За домакините не игра и Тенчо Банев, който е с контузия. "Лукойл Академик" започна отлично срещата и още в първата част поведе с 20:8 и 25:10. След това до края на двубоя домакините поддържаха разлика около 15 точки и без проблеми стигнаха до крайния успех.

4:34 минути преди края разликата премина границата от 20 точки - 85:64 след кош на Лалич. Силен мач за шампионите изигра Аландо Тъкър, който направи "дабъл-дабъл" - 30 точки и 11 борби. 18 точки и 6 борби добави Юре Лалич.

Старши треньорът Димитриос Галанис даде изява и на младите играчи на тима Крис Минков, Николай Грозев и Николай Колев. За Плоещ Кристофър Дън записа 22 точки, а с 21 точки и 12 борби завърши Джералд Лий.