Балкан Ботевград победи трудно Левски с 68:64 (18:17, 17:16, 15:11, 18:20) точки в дербито между двата български отбора от Балканската лига по баскетбол за мъже. Срещата беше изключително оспорвана и се реши в последните секунди. С кош на Иван Лилов домакините стигнаха до успеха. За Левски това е трета загуба в турнира от седем мача, а Балкан имат три успеха, три загуби и мач по-малко. Отборът на Левски започна със серия от 6:0, а след това поведе с 8:1 и 10:7 в, но до края на първите 10 минути домакините от Балкан направиха обрат - 18:17 след кош на Иван Лилов. Втората част беше изключително оспорвана. Играчите от Ботевград взеха аванс с 26:22, но с тройка на Лайънъл Чалмърс “сините“ обърнаха 28:26. На почивката все пак домакините водеха с 35:33. Третата част започна с нова тройка на Чалмърс, но играчите на Балкан отговориха със серия от 13:5 и поведоха с 48:41 малко поведе от минута преди края. При 50:44 за ботеградчани започна последната четвърт, в която играчите на Александър Тодоров се представиха по-добре. Те поведоха с 11 точки - 60:49 след тройка на Лилов 6:48 преди сирената. Играчите на Левски обаче не се предадоха и намалиха пасива си до само две точки - 62:64 1:46 до края. Последва наказателен удар на Петер Седмак за Балкан, но Христо Захариев отговори с два фаула за 65:64 за Балкан 37 секунди преди сирената. Павел Иванов пропусна от тройката за “сините“, след което извърши нарушение срещу Павел Маринов.