Академик Бултекс 99 не успя да се класира за Финалната четворка в Балканската лига. Българският тим победи Башкими в реванша у дома с 94-86, но след загубата от 13 точки като гост отпада от надпреварата.   Баскетболистите на Асен Николов могат само да съжаляват за пропуснатия шанс, тъй като на моменти разликата в тяхна полза достигаше 17 точки. Те демонстрираха много точен мерник от далечно разстояние, като отбелязаха 16 тройки (9 през първото полувреме) срещу 5 за съперника.   В спор за място на финала в Самоков Башкими ще играе с Рилски спортист. Другият полуфинал противопоставя Блокотехна и Левски Лукойл.   Двубоят започна много равностойно и с висока резултатност. Двата отбора често си разменяха водачеството, а след десет минути игра домакините водеха с 27-25. Разликата в полза на българския тим стигна 9 точки през втората част, но на почивката съперникът му намали изоставането си само на 1.   След паузата Академик Бултекс 99 заигра много по-добре и започна да трупа разлика. По-малко от две минути преди края на третата четвърт преднината на тима достигна 17 точки, но преди заключителните десет минути разликата бе свалена на 13.   Последната част бе много драматична.