Лос Анджелис Клипърс развя високо знамето на непримиримостта, връщайки се в играта във финала на НБА на Запад. "Ножиците" победиха убедително Финикс със 106:92 и намалиха резултата в серията на 1-2 успеха за "слънцата".

Пол Джордж бе архитектът на победата с 27 точки, 15 борби и 8 асистенции, съвсем близо до трипъл-дабъл. С 23 т. помогна и Реджи Джаксън. Домакините губеха с 2 т. на полувремето (46:48), но с много силна трета част дръпнаха в резултата и влязоха в последната четвърт с 11 точки аванс.

Завърналият се след травма Крис Пол вкара 15 точки и даде 12 асистенции, а Девин Букър също наниза 15 т. за Сънс. Най-резултатен за гостите бе ДеАндре Ейтър, героят на мач №2, донесъл победата с паметна забивка в последната секунда на времето.

За Клипърс продължава да няма яснота кога ще се върне асът Кауай Ленард, като притесненията са, че няма да го видим до края на серията.

На Изток Атланта води с 1-0 победи на Милуоки, а тази нощ предстои мач №2.