Янис Антетокумбо вкара 43 точки, включително рекордните в кариерата му 30 през първото полувреме, за победа на Милуоки Бъкс със 125:115 срещу Детройт Пистънс.

Летящият грък добави девет борби и четири асистенции към актива си, докато Крис Мидълтън се отчете с 19 точки и същия брой борби и асистенции за четвъртата победа на Бъкс през редовния сезон в НБА.

Дерик Роуз записа 24 точки и осем асистенции за Детройт в първия от два мача между двата отбора в рамките на три дни. Джерами Грант също вкара 24 точки за Пистънс, които бяха без получилия почивка Блейк Грифин. Пойнт гардът Килиан Хейс пък бе изваден от игра в третата част заради контузия.

Лука Дончич записа първия си трипъл-дабъл за сезона при победа на Далас със 113:100 срещу Хюстън в друг мач от понеделник вечер. Той вкара 33 точки и добави 16 борби и 11 асистенции към актива си, докато Тим Хардауей завърши с 30 пункта от пейката при 8/10 в стрелбата от зоната за три точки.

Крисчън Ууд вкара 23 точки за Рокетс, но звездното трио Джеймс Хардън, Ерик Гордън и Джон Уол завърши с общо 14/39 в стрелбата.

Стеф Къри вкара още 30 точки след 62-те срещу Портланд , а Голдън Стейт победи със 137:106 Сакраменто. Джейсън Тейтъм пък отбеляза 40 за победата на Бостън със 126:114 срещу Торонто, включително 21 през втората четвъртина.