Портланд и Денвър сътвориха паметник на баскетболната лудост с исторически мач от плейофите на НБА.

Двата тима останаха на игрището 80 минути, след като нормалите 4 части по 15 не стигнаха за разрешаване на спора, а после не бяха достатъчни и три допълнителни. Чак в четвъртото продължение Портланд надделя със 140:137 и поведе с 2:1 в серията.

Редовните 60 минути завършиха 102:102, първият овъртайм не излъчи победител при 109:109, след втория резултатът бе 118:118, а след продължение №3 - 129:129. Луд мач!

Изключителната драма, която четири пъти завършваше наравно въпреки опити за победен кош със сирената, бе решена в последните 6 секунди.

Тогава центърът на Денвър Никола Йокич пропусна един от двата си фаула, с което остави резултата 138:137 в полза на домакините, които добавиха още 2 т. в края. Йокич бе страхотен в двубоя с трипъл-дабъл (33 т., 18 борби, 14 асистенции).

Джамал Мъри вкара 34 за Денвър, а за победителите най-резултатни бяха Си Джей Макълъм с 41 т. и Деймиън Лилард с 28.

Това е вторият мач изобщо в историята на НБА, който се решава след четири продължения. Първият е между Бостън и Сиракуза през далечната 1953 г.

В другия двубой за вечерта Милуоки удари Бостън Селтикс със 123:116 и поведе също с 2:1 в серията.

Янис Антетокумпо бе звездата за победителите с 32 т. и 13 борби.