Денвър победи Кливланд със 115:109 за четвърта поредна победа и общо пета в последните си шест мача, а Никола Йокич крачи все по-уверено към трета поредна награда за "Най-полезен играч" на сезона в НБА. Сръбският майстор записа още един трипъл-дабъл, този път с 24 точки, 18 борби и 13 асистенции, като бе изключително ефективен в стрелбата.

В историята досега единствено Уилт Чембърлейн, Бил Ръсел и Лари Бърд са печелили престижното индивидуално отличие в три поредни сезона.

Жокера вкара 6/11 за 2 точки, 2/2 за 3 точки и 6/6 от наказателната линия, като добави и 2 отнети топки към статистиката си, в която обаче изпъкнаха и цели 7 грешки за 36 игрови минути.

Майкъл Портър-младши бе най-резултатен за победата на Нъгетс с 25 точки, а останалите трима титуляри на отбора от Колорадо също вкараха поне по 10 точки при визитата в Охайо. Кентавиъс Колдуел-Поуп се отличи със 17, Джамал Мъри реализира 16, а Влатко Чанчар - 10.

Нъгетс са с баланс 42-18 и по този показател са на трето място в Лигата, изоставайки единствено от Милуоки и Бостън.

Еван Моубли бе най-добър за Кавс със своите 31 точки.

Междувременно стана ясно, че Кевин Дюрант все още няма да дебютира за новия си отбор Финикс. В петък Сънс приемат у дома един от бившите му отбори - Оклахома Сити, но той все още не е напълно готов за игра и ще почака за първите си минути с екипа на тима от Аризона.