“Най-полезният играч” за миналия сезон в НБА Никола Йокич показа защо взе отличието преди години. Сръбският майстор пропусна срещата на своя Денвър с Хюстън, но срещу Ню Орлиънс се завърна с гръм и трясък, за да спаси Нъгетс от загуба и да им осигури победата със 138:130 след продължения.

Още в първата част гостите поведоха с 21 точки при 34:13, но до почивката Пеликанс съкратиха разликата до пет точки, а след третата четвърт вече изоставаха в резултата - 84:94, след като в третия период останаха без треньор заради дисквалфикация на Майк Малоун.

В четвъртата част Йокич взе всичко в свои ръце и вкара 30 точки - колкото целия тим на Ню Орлиънс, а с два наказателни удара 3.2 секунди преди края прати мача в продължение. В допълнителното време той отново бе във вихъра си, забивайки ключова тройка минута и половина преди края, за да поведе гостите към победа №38 за сезона.

Сърбинът завърши с 46 точки, 12 борби и 11 асистенции - негов трипъл-дабъл №17 за сезона. Показател, по който води НБА.

Аарън Гордън добави 28 точки за победителите, докато за Ню Орлиънс Брандън Инграм бе №1 с 38 точки и 9 асистенции.

В дербито на Източната конференция Джейсън Тейтъм се отличи с фантастичните 54 точки при победата на Бостън със 126:120 у дома срещу Бруклин. За гостите от Ню Йорк Кевин Дюрант напомни на какво е способен с 37 точки, които обаче се оказаха недостатъчни за неговия тим.

Това бе втори мач за Тейтъм с 50 или повече точки, като така той изравни по този показател легендата Лари Бърд.