Баскетболният тим на Сърбия стартира ударно шампионата на планетата в Китай.

Западните ни съседи, които са втори фаворит за титлата след САЩ, разбиха Ангола в откриващия мач на първенството.

Сърбите не показаха милост и победиха африканския си опонент със 105:59.

Интрига в мача имаше може би само в първите пет минути, когато преднината на Сърбия не надвишаваше 3 точки.

След това тя започна да набъбва със всяка следваща атака, а африканците не успяваха да противодействат на NBA звездите в европейския състав.

С най-много точки (24) завърши Богдан Богданович от Сакраменто Кингс, Никола Йокич и Никола Милутинович добавиха по 14.

Сърбия едва ли ще има проблем с преодоляването на групата, в която освен Ангола са отборите на Италия и Филипините.

Далеч по-интересен бе мачът от Група "В" между отборите на Русия и Нигерия.

Руснаците постигнаха драматичен успех с 82:77 в доста равностоен мач, който премина през доста обрати.

Сборная започна по-добре мача и имаше аванс, но не успяваше да се откъсне на повече от 5 точки.

Постепенно нигерийците заиграха по-добре и изравниха, а 6 минути преди края преднината им бе от 8 точки и изглеждаше сякаш ще видим сензация.

До такава обаче не се стигна, защото в последните минути силна серия от 13 поредни точки на руснаците реши мача.

Това бе изключително важна победа по пътя към елиминациите, защото тимът на Аржентина се смята за сигурен победител в групата, а вероятно с този успех Русия ще се нареди на втората позиция.