Българският национал Александър Везенков изигра пореден силен мач в баскетболната Евролига.

Тежкото крило на гръцкия гранд реализира 17 точки и пет борби при победата над Байерн Мюнхен като гост с 98:88 в среща от 22-ия кръг.

Сашо, който беше избран за играч №1 на месец февруари в лигата, изигра много силно второ полувреме и помогна да своите да пазят аванса си без притеснение до края, за да се поздравят с четвъртата си поредна победа.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА В МЮНХЕН >>>

Той реализира четири пъти от наказателната линия, една тройка и пет двойки. Единственият по-резултатен играч за гърците бе Тайлър Дорси, който завърши с 25 точки.

За Байерн Аугистин Рубит наниза 18 точки и направи пет борби, а Владимир Лучич се отчете с 15 точки и осем борби.

Победата е 15-а за Олимпиакос в Евролигата и тимът продължава да е на четвъртата позиция, като има и седем поражения. Байерн е шести с 12 победи и 10 загуби.