Отборът на Лос Анджелис навлезе в шампионската си форма от 2012 година, след като се наложи с 3:1 над Уинипег и стигна до шеста поредна победа в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Кралете са безпощадни в своите гостувания и последният отбор, който стана свидетел на това, беше именно Уинипег. Крайният резултат говори за оспорван мач, но всъщност тимът от Лос Анджелис отстреля своите съперници с 41:18 и продължи страхотната си серия след края на олимпийския турнир по хокей. Уинипег поведе с гол на Оли Йокинен след 12:03 минути игра през втората част, но Кралете стигнаха до обрат само за 4:12 минути чрез Дъстин Браун и Майк Ричардс. Алек Мартинес пък оформи крайното 3:1 през последната третина.