Двукратните европейски шампионки по бадминтон Стефани Стоева и Габриела Стоева допуснаха драматична загуба на старта на олимпийския турнир.

В Токио българките се бориха здраво срещу петите в световната ранглиста Ким Со-йон и Кон Хи-йонг (Република Корея), но в крайна сметка отстъпиха с 1-2 (23:21, 12:21, 21:23) за час и десет минути игра.

Българската двойка бе на страхотно ниво в първия гейм и поведе с 18:13, но опитните им съпернички изравниха до 18:18. Стоеви все пак успяха да поведат в резултата след две поредни точки за финал на тази част.

Вторият гейм премина изцяло под корейска доминация - Со-йон и Хи-йонг се откъснаха напред с 10:3, а след това изравниха резултата в геймовете след 21:12 в своя полза във втория.

Снимка: AP/БТА

В третата част представителките на Република Корея докосваха победата, след като водеха с 19:16, но четири поредни български точки обърнаха изцяло развоя и така Стефани и Габриела поведоха с 20:19. След това обаче нашите момичета пропуснаха два мачбола, а при 21:20 в тяхна полза корейките направиха три безответни точки, с което се поздравиха с победата.

Сестри Стоеви са в тежка група, където са още и Чън Цин Чън и Цзя И Фан (Китай), които са №3 в света и са поставени под №2 в схемата, както и световните шампионки от 2017 година - Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд), които пък са осми поставени в основната схема на турнира по бадминтон в японската столица.