Тотнъм осъществи третия в историята си обрат над Съндърланд във Висшата лига и победи „черните котки” с 2:1 на собствения им стадион в среща от 20-ия кръг на първенството. „Шпорите” държаха инициативата през по-голямата част от срещата на „Стейдим ъф Лайт” и напълно заслужено се поздравиха с успеха, като единствено липсата на концетрация в завършващата фаза ги лиши от по-изразителен успех. Двубоят започна с поделено надмощие, но постепенно лондончани овладяха топката и в 30-ата минута Джърмейн Дефоу центрира хитро към Емануел Адебайор, а това изненада Карлос Куеяр, който сгреши и допусна тогоанецът да стреля от по-малко от метър разстояние, но последният прати топката в напречната греда и така опропасти най-чистото положение на своите през първата част. Пет минути преди паузата Съндърланд нанесе своя удар и поведе с първия гол на своя капитан в този мач Джон О’Шей от месец септември на 2009 година. Бившият бранител на Манчестър Юнайтед вкара дебютното си попадение за „черните котки” във Висшата лига след центриране на Себ Ларсон от пряк свободен удар и разбъркване в наказателното поле на Тотнъм, при което Стивън Флетчър стреля първо с глава, после с крак, а накрая оставеният непокрит ирландски защитник се разписа на празна врата. Така приключи първото полувреме, а в началото на второто Тотнъм съкруши съперника с два бързи гола. Първо, в 48-ата минута Куеяр засече с глава центриране от корнер в собствената си врата и така възстанови статуквото и върна надеждите на гостите за обрат, а само три минути по-късно Аарън Ленън се промъкна между трима бранители на домакините и вкара за 2:1. Точно след изтичането на първия игрови час Гарет Бейл пое една топка на 10-ина метра от центъра и достигна до самата аут-линия, откъдето върна кълбото към Джърмейн Дефоу.