В герой за "Ла Фурия" се превърна полузащитникът на "Барселона" Тиаго Алкантара, който отбеляза три голa и показа защо е трансферна цел на "Реал Мадрид" и "Манчестър Юнайтед".

Тиаго откри резултата в шестата минута след удар с главо от близко разстояние, но само четири минути по-късно Италия изравни чрез Чиро Имобиле. Халфът на Барса обаче вкара нови два гола до почивката, а в 66-та минута Иско осигури титлата за испанците, след като направи резултата 4:1. Италианците все пак стигнаха до още едно попадение, когато нападателят на Ливърпул Фабио Борини се разписа със силен изстрел отдалеч.

Испания обаче напълно заслужено стигна до титлата и даде заявка да продължи световната си доминация във футбола, предаде БГНЕС.