25-годишната Пиронкова загуби от Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:2, 4:6, 4:6 след 2:12 часа игрово време.

Пловдивчанката, 65-а в света в момента, поведе с 4:0 и това се оказа решаващо за успеха в първия сет.

Във втората част испанката взе първите три гейма, но пловдивчанката успя да изравни за 4:4. Суарес Наваро обаче реализира нов пробив в десетия гейм, за да изравни резултата.

Пиронкова проби в началото на решаващата трета част и поведе с 2:0, когато мачът беше прекъснат заради дъжд за около два часа и половина. При доиграването испанката стартира по-добре и след серия от четири поредни гейма обърна до 4:2. Българката все пак стигна до 4:4, но в десетия гейм отново се пропука, загуби подаването си, а с това и мача.

Пиронкова заработи 4677 евро и 70 точки за световната ранглиста, но не успя да защити 120-е си точки от четвъртфинала в Ийстбърн през миналия сезон. Така българката ще изпадне от топ 70 и в понеделник ще бъде 72-а в класацията на WTA с 890 точки, информира БТА.