Италианците водеха с 1:0 на почивката, но новата покупка на "драконите" Хуан Кинтеро със страхотни изяви бе в основата на обрата.

Вчера неаполитанци завършиха 2:2 с домакините от "Арсенал", докато португалците паднаха злощастно с 0:1 от "Галатасарай", след като пропуснаха две дузпи.

Гонсало Игуаин се появи в игра за "Наполи" на почивката, заради което Горан Пандев бе изтеглен в ролята на втори нападател. Ел Пипита бе посрещнат със солидни освриквания от публиката на "Емирейтс", след като отхвърли варианта да премине при "топчиите".

Макар че атаките се редяха една след друга и към двете врати, първият гол падна секунди преди почивката след изпълнение на дузпа. Пандев бе съборен от Фернандо в наказателното поле и хладнокръвно прати вратаря в обратния ъгъл за 1:0.

Втората част започна с изравнителен гол за "Порто", когато Кинтеро със находчиво подаване изведе Набил Гилас сам срещу Рафаел, а таранът плъзна топката покрай вратаря.

В 68-ата минута "драконите" осъществиха пълен обрат, след като Варела центрира остро в наказателното поле, а Федерико Фернандес погрешка засече топката в собствената си врата.

Играта на италианците съвсем се разпадна в заключителните минути и невероятно груба грешка на Досена подари топката на резервата Лика. Португалецът с лекота преодоля изненадания Рафаел и оформи крайното 3:1.

Така "Порто" приключва турнира с 6 точки, а Наполи – с 4 (за победа в турнира се дават 5 точки, при равен - 3, а при загуба - 1), информира Гонг.

Napoli 1-3 Porto (All Goals) 04.08... by ourmatch