"Сините" се намираха на дъното на класирането преди тази среща, без нито една спечелена точка, което ги постави под сериозно напрежение за днешния мач. Възпитаниците на Славиша Йоканович обаче се справиха с предизвикателството и без да блестят особено, стигнаха до трите точки.

Резултатът откри Цветан Генков в 35-та минута след центриране на Гари Родригес и точен изстрел с глава.

10 минути след почивката Родригес бе изведен добре сам срещу Абди Абдиков и бе повален от вратаря на домакините. Реферът Иван Кирилов отсъди дузпа, която холандецът хладнокръвно реализира, за да оформи крайното 2:0.

Играчите на "Пирин" също създадоха няколко опасности пред Пламен Илиев, но не успяха да ги реализират и записаха втора поредна загуба.

С този успех "Левски" се отлепи от дъното и вече заема осмо място в класирането, докато "Пирин" вече заема последното място със само една точка, съобщи БГНЕС.