Реал Мадрид победи европейския шампион Байерн (Мюнхен) с 1:0 на „Сантяго Бернабеу” в първа среща от полуфиналите в Шампионска лига и взе много изгодна преднина от един чист гол преди реванша на „Алианц Арена”. Карим Бензема вкара гола на победата в 19-ата минута, а в края Икер Касияс направи невероятно спасяване при удар отблизо на Марио Гьотце и запази суха мрежа. Реваншът е следващия вторник (29 април) в Мюнхен, а победителят ще играе в големия финал срещу печелившия от другия полуфинал между Атлетико Мадрид и Челси. Срещата в Мадрид беше повторение на полуфинала от преди два сезона, когато Серхио Рамос изпрати топката в космоса от бялата точка и прати Байерн на финала, но там баварците загубиха от Челси пак след дузпи. Мануел Нойер беше възстановен за еврошампиона, а Икер Касияс традиционно пазеше за „белия балет” в Европа. Гуардиола и Анчелоти са печелили Шампионска лига и като играчи, и като наставници, което още повече допълваше интригата. Тази вечер прекаралият грип Гарет Бейл остана на пейката след победния гол в мрежата на Барселона, донесъл първи трофей на Реал във финала за Купата на краля. Кристиано Роналдо пропусна същия финал, но сега беше на линия и започна от първата минута. Пеп Гуардиола очаквано бе посрещнат много враждебно на „Бернабеу”, защото години наред нанасяше поражение на „кралете” като наставник на Барса. Статистиката беше обаче на страната на Реал, който имаше едва две загуби в 26 домакински мача срещу германски отбори. През първата част Байерн владееше топката в 2/3 от времето, но в крайна сметка се оказа изоставащ в резултата, а Реал дори изпусна да удвои. Тони Кроос първи се озова на стрелкова позиция, но Пепе блокира с тяло шута на халфа. В следващата атака Робен получи хитър пас в коридор, но Рамос се изтегли навреме и го остави в засада. Робен би в аут, а Пепе отново спря шут на Кроос, но пред другата врата Реал поведе сякаш от нищото със светкавична контра и се възползва от първата си голова възможност. Роналдо умело пусна по лявото крило за Фабио Коентрао, който обърна по земя успоредно на голлинията и за Бензема остана лесна задача да вкара от 2-3 метра на празна врата – перфектна атака и 1:0 за кеф на „бялата” публика. Веднага след гола Кристиано получи добро центриране от Карвахал, но с глава успя само да насочи в ръцете на Нойер.