Тони Кроос отбеляза победното попадение в 81-ата минута. "Реал" отново игра без звездата си Кристиано Роналдо, който лекува контузия, съобщи БТА.

След нулево първо полувреме Алваро Мората даде аванс на домакините в 60-ата минута, въпреки че при попадението останаха сериозни съмнения за засада. Четири минути по-късно Тони Кроос изведе Мората, но след неговия удар топката срещна гредата.

"Селта" изравни резултата в 67-ата минута. Джон Гуидети подаде на Фабиан Орелана, който технично преодоля Кико Касия. "Реал" се хвърли в атака и в 81-ата минута Лукас Васкес намери отлично Тони Кроос, който с прецизен удар донесе победата на своя тим.

Отборът на Зинедин Зидан постигна втора победа за сезона и оглави класирането с 6 точки.

В късния мач "Атлетико Мадрид" завърши 0:0 като гост на новака "Леганес" и записа второ равенство от началото на сезона. Възпитаниците на Диего Симеоне доминираха през целия мач, но не успяха да отбележат гол.

Вратарят на "Леганес" Йон Серантес направи страхотни спасявания и не допусна попадение.

Така "Леганес" продължи с отличното си представяне от началото на сезона и с 4 точки заема трето място във временното класиране. "Атлетико" е едва на 11-ата позиция с 2 точки до момента, а играчите на тима са отбелязали само един гол в два мача.

Шампионът "Барселона" гостува на "Атлетик Билбао" по-късно днес.