След нулевото реми "железничарите" останаха на шест точки след лидера в шампионата Литекс, но ловчанлии ще имат шанса да увеличат разликата тази вечер, когато ще излязат срещу ЦСКА на стадион "Българска армия".
Славия пък пропусна да изпревари Левски и сега е на точка след актуалния шампион на петото място в класирането.
През първата част домакините имаха леко териториално предимство, но не успяха да стигнат до попадение. Първият по-сериозен пропуск на "железничарите" бе в 6-та минута, когато след центриране от фаул Добрев уцели гредата, а добавката на Дзеферович не попадна в опразнената врата на "белите".
До края на полувремето Камбуров и сие продължиха да тормозят М'боли, но той и защитата на Славия се справиха с атаките на Локомотив.
През втората част картината на терена не се промени. След активното начало на втората част за Локомотив София, Славия чрез Жуниньо и Даниел Пеев, пропусна да открие резултата.
До края на двубоя и двата тима не намериха правилния път към противниковата мрежа и след четириминутно добавено време, реферът Стефан Спасов даде последния съдийски сигнал при резултат 0:0.