"Моряците" бяха с класа над тима на Емил Велев и заслужено победиха с изразителен резултат. Варненци поведоха в 16-ата минута с гол в стил Стоук Сити, след като топката бе изсипана от тъч в пенала, където Ели Маркес я продължи към Тиаго, който вкара за 1:0.
Само две минути по-късно защитник на Славия върна неумело към вратаря, Дончо Атанасов пресече подаването и опита да вкара, Петров изби, но Адемар успя да направи добавка за 2:0.
До края на полувремето Черно море отново беше тимът, който владееше инициативата, а нов гол падна в 58-ата минута. Тогава Бачев отне топката, нахлу в половината на "белите" и подаде към Даниел Георгиев, който с помощта на рикошет успя да промуши топката във вратата на столичани за 3:0.
Славия можеха да вкарат почетно попадение в последната минута, когато реферът Николай Йорданов свири странна дузпа, но Галин Иванов не би по най-добрия начин и резервата на варненската врата Петър Денчев - Шмайхела изби в корнер.