Гостите от Пловдив могат да съжаляват, защото през втората част направиха няколко уникални пропуска. Прагматичната игра на ловчанлии обаче даде резултат и тимът запази 8-те точки преднина пред Левски.

Любо Пенев: Трудна, но сладка победа

Срещата започна сравнително равностойно. В 12-ата минута обаче Литекс създаде първата добра ситуация. Джемал Берберович проби отлично отдясно, пусна към Христо Янев, който не успя от няколко метра да уцели опразнената от Лучини врата.

Малко по-късно отново Янев стреля страхотно от фаул, но топката мина покрай вратата. В 19-ата минута Локо отговори с прекрасен пробив на Йордан Тодоров, който центрира към Здравко Лазаров, но топката не стигна до Електричката.

До края на полувремето Литекс натисна мощно и изпусна няколко добри ситуации. Най-изгодната от тях се откри пред Том. Той счупи кръста на двама играчи на Локо Пд, след което пробва прострелно подаване, но не успя да провре топката до Христо Янев.

В началото на втората част отново Литекс бе по-активният тим. Ловчанлии обаче трудно стигаха до чисти ситуации за гол. Двубоят бе и прекъснат за 2 минути поради гъста димна завеса, която направиха с факли привържениците на Локо Пд. Ултрасите от Пловдив не спряха да подкрепят отбора си през всичките 90 минути.

В 70-ата минута Литекс имаше страхотен шанс за гол. Диуф, останал непокрит на задна греда, отправи лек удар към вратата, но топката влизаше все пак в мрежата, която Юнес Бенжелюн успя да избие от голлинията . След това дойдоха минутите на Локо Пд.

Тимът направи няколко уникални пропуска, които костваха поне точката на тима на Неделчо Матушев. Първо в 74-ата минута Венков сбърка и Данчо Тодоров не успя да преодолее Виничиус. Малко по-късно се случи и най-уникалният пропуск в мача. Първо Йордан Тодоров не успя да преодолее Виничиус. Оттам топката попадна в Раймонди, който на празна врата уцели гредата, а след това и Златински не успя да вкара на празна врата.

Така, след като Локо Пд изпусна своя шанс, в крайна сметка Литекс стигна до победата. В 85-ата минута Том, направи пореден фантастичен пробив, като преодоля Самир Бенжелюн и подаде към Джерманович, който на празна врата откри резултата - 1:0.

До края на мача нямаше време за друго и Литекс се поздрави с трите точки, предаде ТопСпорт.